Gates K081020HD FleetRunner HD Micro-V Serpentine Drive Belt
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
K081020HD
UPC:
Availability:
Eligible for Combined Free Shipping
Shipping:
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
Product Attributes
Type Automotive V-Ribbed Belt (Heavy Duty)
Cross Section Designation K
Rib Quantity 8
Top Width 1.087 in
Top Width 28 mm
Outside Circumference 102.57 in
Outside Circumference 2605 mm
Effective Length 102 in
Effective Length 2591 mm